Ana Sayfa / Dram / Batman : Kara Şovalye ( The Dark Knight )

Batman : Kara Şovalye ( The Dark Knight )

IMDB Top 250 listesinin 4 numarası olan ve bugüne kadar yapılmış en iyi Batman filmlerinden biri olarak kabul edilen Dark Knight ( Kara Şovalye) henüz izlemediyseniz, izlenecekler listenize mutlaka almanız gereken bir film.

Ünlü ve başarılı yönetmen Christopher Nolan’ın yönettiği bu süper kahraman filmi aslında Nolan tarafından yönetilen bir Batman serisinin ikinci. İlk film Batman Başlıyor, ikincisi Kara Şovalye ve üçüncüsü Kara Şovalye Yükseliyor.

 

Christan Bale’in hayat verdiği Bruce Wayne-Batman, Gotham City’de hayatına devam ederken bu sefer karşısına yeni bir tehdit çıkar. Bu tehdit Joker’dir. Joker‘in kimliği gizli tutulur ama bu süreçte bölge savcısı Harvey Dent’in nasıl bir katile dönüştüğünü filmin yönetmeni aynı zamanda senaristi de olan Christopher Nolan perdeye aktarır. Yönetmenin Joker karakterini oluştururken 1940’larda ilk göründüğü çizgi romanlardan ve bölge savcısı Harvey Dent’in geçmişini anlatan kısımlardan derleyerek oluşturduğu biliniyor.

Gelmiş geçmiş en ünlü kötü olan Joker’e can veren Heath Ledger, filmin çekimlerinin 2008 yılında tamamlanmasından sonra 22 Ocak 2008’de evinde ölü bulundu. Ünlü oyuncu büyük patlama yaptığı bu filmin galasını bile göremeden hayatına veda etti. Bu üzücü durum Heath Ledger’a ve onun yarattığı muhteşem kötü Joker’e aşılması zor bir başarı getirdi. Heath Ledger bu rolüyle en iyi yardım erkek oyuncu Oscar’ı aldı ama ne yazık ki ödülü onun adına ailesi kabul etti.

Joker…

Yapılmış en güzel aksiyon, süper kahraman filmlerinden biri kabul edilen ve 9.00 puanıyla hatırı sayılır listelerde en üst sıralarda yer alan Kara Şovalye filmini izlemek için çok sebebiniz var. O yüzden durmayın ve izleyin.

Filmden önce Batman Kara Şovalye filminin fragmanını izlemek için aşağıdan devam edebilirsiniz.

 

Hakkında sinefil

sinefil
Sitenizin habercisi Sinefil; film izler, sinema dünyasından haberleri takip eder, festivallere koşturur, günceli takip etmeye çalışır. Şimdi ise bu birikimlerini bu platformla bütünleştirmeye çalışıyor.

İlgini Çekebilir

Osmanlı Subayı ( The Ottoman Lieutenant )

Türk – Amerikan ortak yapımı olan ve ülkemizde merakla beklenen Osmanlı Subayı ( The Ottoman Lieutenant …