Ana Sayfa / Biyografi / Dangal

Dangal

Güreşte birçok başarı kazanmış ve kendi ülkesinde, Hindistan şampiyonu olmuş Mahavir Singh Phogat (Aamir Khan) ailevi sebeplerinden dolayı güreş kariyerini yarıda bırakmak zorunda kalır. İlerde kendi erkek çocuğuna bildiği her şeyi öğretip dünyada tanınmış bir güreşçi yapma ve altın madalya kazandırma hayali vardır. Fakat hiç erkek çocuğu olamayan Mahavir bir gün kızlarına öğretmeye karar verir.

Cinsiyet rollerini kıran ve baba-kız ilişkisini başarılı bir şekilde gözler önüne seriyor film. 2010 Olimpiyat Oyunları’nda o zamana kadar hiç altın madalya kazanamayan Hindistan o yıl yarışa katılan Geeta Phogat sayesinde altın madalya kazanmıştı. Hindistan’ı temsil eden güreşçi ilk kadındır kendisi. 2014 yılında yapılan Olimpiyat Oyunları’nda ise Geeta’nın kız kardeşi Babita Kumari yine altın madalyayı almaya hak kazanır.

Aamir Khan’ın hem oyuncu hem de yapımcı olarak gördüğümüz bu film 2 saat 49 dakika ile hiç değişmeyen Hint filmleri uzunluğunda. Süre başta çok uzun gelse de her dakikası dolu dolu bir film sizleri bekliyor. Muhakkak izleyin.

Filme gitmeden fragmanını izlemek isteyenler için;

Hakkında Totoro

Totoro
Kendi hayal ve bir o kadar da renkli dünyasında filmlerin içinde olmayı her şeyden çok sever Totoro. Kendi kısa filmlerini çeken, bu sektörün ucundan kıyısından tutunmaya çalışan ve vizyona dair kendine has yorumlarını sizlerle buluşturmayı hedefliyor.

İlgini Çekebilir

Anton Yelchin

Rus kökenli asıl adı Anton Viktorovich Yelchin 2000 yılından bu yana ekranlarda bize merhaba diyor. …