Ana Sayfa / Film Listeleri / Feel Good Movies Part 1 / Kendini İyi Hisset Filmleri

Feel Good Movies Part 1 / Kendini İyi Hisset Filmleri

Her zaman aradığımız, bizi 2 saatliğine de olsa düşüncelerden uzaklaştıran, keyifli dakikalara imza atan filmlerdir “Kendini İyi Hisset” filmleri. Part part yapmaya başlayacağım ilk listemiz ile, keyifli seyirler dilerim 🙂

 

1) The Holiday (2006)

Londra’da yaşayan Iris Simpkins bir gazetede köşe yazarıdır ve meslektaşına karşı karşılıksız bir aşk beslemektedir, yılbaşı yaklaşırken onun başka birisiyle evlenmek üzere olduğunu öğrenince dünyası başına yıkılır. Güney California’da yaşayan Amanda Woods ise bir raklam şirketinde çalışmaktadır. Kendi hayatlarındna ve bulundukları yerlerden bunalan bu iki kadın bir internet sitesi aracılığıyla evlerini takas ederler ve güzel değişiklikler onları beklemektedir.

 

Ten Inch Hero (2007)

Santa Cruz’da bulunan bir sandviç dükkanının etrafından geçen bu eğlenceli film birbirinden farklı ve eğlenceli karakterlerle bizleri buluşturuyor. Piper, Tish, Prelstley ve Jen’ın hayatlarına kendi pencerelerinden baktığımız film tam film keyif filmi.

 

The Intouchables (2011)

Zengin bir iş insanı olan Philippe geçirdiği bir kaza sonucu felç olur ve boynundan aşağısı kullanamaz hala gelir. Kendisine 7 gün 24 saat bakması için bakıcı arayışına giren Philippe’nin karşısına Driss çıkar. Driss hapishaneden yeni çıkmış işsiz bir adamdır ama Philippe ona bir şans verir ve işe alır. Başlarda zorlanan ikili daha sonra hayatlarını değiştirecek kadar çılgın bir dostluğa dönüştürür ilişkilerini. Bu keyifli yapımı izlerken siz de onlar gibi eğleneceksiniz.

 

Hector and the Search for Happiness (2014)

Hector bir psikyatristtir, mutludur, kendisini seven bir eşi ve düzenli bir yaşamı vardır. Hector bir gün bir fal baktırır ve falcıdan etkilenen Hector mesleğinin de getirdiği bir etkiyle mutluluğu aramak için yollara düşer.

 

Sürpriz Damatlar/Qu’est-ce qu’on a fait au Bon Dieu? (2014)

Claude ve Marie Verneuil sıkı bir katolik geleneklerine bağlı bir çiftir. 4 tane birbirinden güzel, çekici ve alımlı kızları olan çiftimizin ilk 3 kızı sırasıyla Müslüman, Yahudi ve Uzakdoğulu birisiyle evlenmişlerdir ve bu onlar için beklenmedik bir şeydir. 4. kızları bir katolikle evleneceğini söyler ve biraz olsun rahatlayan aile tanışma yemeğinde damat adayının afro-amerikandır ve dünürler birlik olup evliliğe engel olmaya çalışırlar.  Bu listedeki en sevdiğim filmlerden birisidir kendisi, aşırı eğlenceli anlatı yapısıyla evlerinize kahkaha getirmeyi hedefliyor.

Hakkında Totoro

Totoro
Kendi hayal ve bir o kadar da renkli dünyasında filmlerin içinde olmayı her şeyden çok sever Totoro. Kendi kısa filmlerini çeken, bu sektörün ucundan kıyısından tutunmaya çalışan ve vizyona dair kendine has yorumlarını sizlerle buluşturmayı hedefliyor.

İlgini Çekebilir

Soundtracklerin Kapıştığı 7 Film

Müzik hemen hemen her film için önemlidir ama bazı filmler vardır ki müzikleri daha ön …

  • filmsever

    Holiday filmi gerçekten tam bir cumartesi/pazar neşesi için birebir. Öğleden sonra tv karşısına geçip keyifle izleyeceğiniz, tatlı ve sıcak bir film. Üstelik hikayenin çıkış noktası gerçek bir tatil sistemine dayanıyor. Yani siz de bu şekilde bir tatil yapma imkanına sahipsiniz 🙂 Filmi mutlaka izleyin.

  • filmsever

    Ten Inch Hero filmi de listede yer alıyor. İlk başta televizyonda çıkan hafta sonu filmleri gibi zannediyorsunuz. Hatta daha çok dizi gibi görünüyor. Ama gerçekten çok keyifli bir film. Sıcak ve içten. Küçücük bir kasabada olabilecek en neşeli film hatta.