Ana Sayfa / Aktör / Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio

Leonardo Wilhelm DiCaprio yakışıklı, karimatik, çevreci ama en önemlisi de çok başarılı bir oyuncu. 42 yaşında olan başarılı oyuncu 11 Kasım Los Angeles Kaliforniya doğumlu. Çok küçük yaşlardan itibaren televizyon serilerinde boy gösteren DiCaprio, sağlam adımlarla Hollywood’da kendine yer edindi. Birbirinden farklı filmler, karakterler ve yönetmenlerle çalışan Leonardo DiCaprio her rolünün altından daha da güçlenerek ve başarılarına başarı ekleyerek kalktı. Her filmi gişede büyük başarılar getiren oyuncunun durulmaya niyeti yok biz sevenleri olarak da onu fazlasıyla beyazperde de görmek istiyoruz zaten.

Başarılı oyunculuğunun yanında fazlaca ilgilendiği çevre konusunda da harika çalışmalar yapıyor ve hayatını buna göre şekillendiriyor. Bol ödüllü başarılı oyuncu 88. Akademi Ödülleri’nde sonunda çoktan hakkettiği Oscar ödülünü The Revenant filmiyle alan Leonardo DiCaprio belki de kendisinden çok hayranları sevindi bu ödüle. Kendisiyle ilgili uzun görüşlerimi ayrı bir listede açıklamak üzere yakışıklı aktörün filmogrofisine bir göz atalım;

This Boy’s Life (1993), The Basketball Diaries (1995), Romeo + Juliet (1996), Titanic (1997), Gangs of New York (2002), Catch Me If You Can (2002), The Departed (2006), Blood Diamond (2006), Revolutionary Road (2008), Shutter Island (2010), Inception (2010), J. Edgar (2011), Django Unchained (2012), The Great Gatsby (2013), The Wolf of Wall Street (2013) ve The Revenant (2015) bol ödüllü Leonardo DiCaprio adeta deneyim küpü. Daha bir sürü yapımda görmeyi umduğumuz oyuncuya bir başarılar da bizden gelsin.

Hakkında Totoro

Totoro
Kendi hayal ve bir o kadar da renkli dünyasında filmlerin içinde olmayı her şeyden çok sever Totoro. Kendi kısa filmlerini çeken, bu sektörün ucundan kıyısından tutunmaya çalışan ve vizyona dair kendine has yorumlarını sizlerle buluşturmayı hedefliyor.

İlgini Çekebilir

Ryan Gosling

  12 Kasım 1980 Kanada doğumlu ünlü aktör Ryan Thomas Gosling, yaşıtları arasından sıyrılan ve …