Ana Sayfa / Dram / Osmanlı Subayı ( The Ottoman Lieutenant )

Osmanlı Subayı ( The Ottoman Lieutenant )

Türk – Amerikan ortak yapımı olan ve ülkemizde merakla beklenen Osmanlı Subayı ( The Ottoman Lieutenant ) vizyonda.

Senaryosunun tam olmamışlığıyla ve Türk subay ile Amerikalı hemşirenin öpüşme sahnesinin Türkiye gösteriminde her nedense sansürlenmesi ile gündeme oturan Osmanlı Subayı filmi yine de çok merakla beklenen bir film oldu. Özellikle Haluk Bilginer’in sadece iki sahnede görünmesinin bile büyük olay yarattığı hatırlanırsa. Ancak sanat yönetimi ve görüntü yönetimi konularında oldukça başarılı olan Osmanlı Subayı filmi izlemek için bu hafta iyi bir tercih olabilir.

Türk subay İsmail ( Michiel Huisman ) , 1915’li yıllarda bir askerdir. Hemşire Lillie ise (  Hera Hilmar ) sevdiği adam Jude’un (Josh Hartnett) yanında olmak için Amerika’dan kalkıp Türkiye’ye gelir. Bu arada Van’daki Amerikan tıbbi merkezine gitmesi gerekir ve ona göz kulak olması için yolculukta yanına İsmail verilir. İkilinin arasında yol boyunca duygusal bir ilişki filizlenir.

Lillie Van’a gitmiştir gitmesine ama iki aşk arasında kalmıştır. Bu arada 1915’te patlak verecek büyük savaş yaklaşmaktadır.

Joseph Ruben’in yönettiği Osmanlı Subayı ( The Ottoman Lieutenant ) filminin fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

 

Hakkında sinefil

sinefil
Sitenizin habercisi Sinefil; film izler, sinema dünyasından haberleri takip eder, festivallere koşturur, günceli takip etmeye çalışır. Şimdi ise bu birikimlerini bu platformla bütünleştirmeye çalışıyor.

İlgini Çekebilir

4N1K

Yerli yapım Türk gençlik komedisi 4N1K, Büşra Yılmaz isimli gençler arasında oldukça popüler olan bir …