Ana Sayfa / Aksiyon-Macera / Wonder Woman

Wonder Woman

Amazon prensesi Wonder Woman’ın son filmi 2 Haziran 2017’de yani haftaya vizyona giriyor.

Süper kahraman hikayeleri arasında sevilen karakterlerden biri olan Wonder Woman ilk kez bireysel bir film ile sinemaseverlerin karşısında. DC sinematik evreninde Batman v Superman’dan sonra 4. film olan Wonder Woman filmi de izlememiz için haftaya vizyona giriyor.

Wonder Woman efsanesinin kısaca konusunu anlatmaya gelecek olursak; karakterimizin çizgi roman dünyasında asıl adı Diana of Themyscira. Diana yani Wonder Woman bir yarı tanrı, bir amazon. Çocuk yaşlarda gücünün farkında değildir ama büyüdükçe bu gücünün farkına varır. Wonder Woman güç temsilcisidir. Dahil olduğu evrende Superman’dan bile güçlü tek karakterdir.

Kendilerinden başka insan ve hiç erkek görmeden yaşadığı Amazon adasına bir gün bir uçak düşer ve Steve Trevor (Chris Pine)‘ı prenses Diana yani Wonder Woman kurtarır. Ona dünyanın savaş halinde olduğunu anlatır. Ve Prenses de adayı terkederek dünyayı kurtarmak için yola çıkar.

Patty Jenkins’in yönettiği Gal Gadot‘un başrolünde oynadığı Wonder Woman filmi iyi bir seyirlik, ölçüsünde mizah ve aksiyon ile izlememiz için bizi bekler.

Wonder Woman filminin Türkçe altyazılı fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

 

Hakkında sinefil

sinefil
Sitenizin habercisi Sinefil; film izler, sinema dünyasından haberleri takip eder, festivallere koşturur, günceli takip etmeye çalışır. Şimdi ise bu birikimlerini bu platformla bütünleştirmeye çalışıyor.

İlgini Çekebilir

Karayip Korsanları 5 : Salazar’ın İntikamı

Karayip Korsanları 5 : Salazar’ın İntikamı filmi yarın vizyona giriyor. Karayip Korsanları filmini ve Johnny …

  • Filmkolik

    DC Comics’in filmleri genelde iyi değildir. En basit görsel efektler bile kötüdür. Filmin giriş kısmı nedir, ne anlatır, nasıl bir hikaye işleniyor gibi şeyleri pek anlamazsınız. Özellikle Batman vs Superman filminde bu şekildeydi. Wonder Woman ise tamamen farklıydı. İlk olarak bir kadın karakterin tek başına perdeye taşınması iyi bir cesaret. Çünkü baktığınız zaman tüm ana kahramanlar erkektir. Kadın kahramanlar ise yan oyuncudur genelde. Oysa bu filmin tüm anlatış hikayesi, giriş, gelişme ve sonuç kısımları eksiksizdi. Film anlatış biçiminden iyiydi yani. Görsel efekt ve savaş sahnelerinde yine biraz kaliteden ödün verilmiş. Ama izlerken hiç sıkılmaz ve “bu neden oldu?” diye kendinize sormazsınız.